Кечап благ

 

Пакување: 340г
Состојки: вода, концентрирано пире од домат 26% (150г домат во 100г кечап), шеќер, модифициран пченкарен скроб, оцет, готварска сол, регулатор на киселост: лимонска киселина, стабилизатор (ксантан), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), природна арома. Без глутен. Сува материја минимум 25%. Потекло на домат надвор од ЕУ.
Просечна вредност на 100g производ
Енергетска врeдност: 484kJ / 116kcal
Масти / од кои заситени: 0,0g / 0,0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 27,21g / 16,8g
Влакна: 0,4g
Протеини: 1,49g
Сол: 2,22g