Вива Портокал
Пакување: 0,2Л
Состојки: вода, сок од портокал од концентрат, шеќер, киселина (лимонска киселина). Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 48kcal
Масти / од кои заситени: 0,02g / <0,003g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,7g / 11g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,29g
Натриум: 0,01g