Вива Коктел со повеќе видови на овошја
Пакување: 0,2Л
Состојки: вода, сокови од (портокал 17%,јаболко 9%) од концентрат,мешавина од овошни сокови од концентрати и пиреа во променлив сооднос 4% (пире од гуава, концентрирано пире о манго, банана пире, концентрирано пире од кајсија, сок од ананас и маракуја од концентрат, концентрирано пире од гуава, сок од лимета од концентрат), шеќер, киселина (лимонска киселина), витамин А, природна арома. Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 48kcal
Масти / од кои заситени: <0,01g/<0,001g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,8g / 11,4g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,2g
Натриум: 0,001g