Вива АЦЕ коктел
Пакување: 0,2Л

Состојки: вода, сокови од (морков 15%, портокал 13%) од концентрат, мешавина од овошни сокови од концентрати и пиреа во променлив сооднос 2% (сок од маракуја и ананас од концентрат, концентрирано пире од гуава и манго, банана пире, концентрирано пире од кајсија, сок од лимета од концентрат), шеќер, киселина (лимонска киселина), витамин Ц, витамин А, природна арома. Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 48kcal
Масти / од кои заситени: <0,01g / <0,001g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,7g / 11,4g
Влакна: 0,1g
Протеини: 0,3g
Натриум: 0,01g