Ладен чај со вкус на праска
Пакување: 0,2Л
Состојки: вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), сок од праска од концентрат 0,5%, екстракт од црн чај (1,5g/l), боја (сулфитно амонијачен карамел), арома, антиоксидант (аскорбинска киселина). Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 142kJ/33kcal
Масти / од кои заситени: 0g/0g
Јаглени хидрати / од кои шеќери: 8,1g/8,1g
Влакна: <0,1g
Протеини: <0,1g
Сол: <0,002g