Ладен чај со вкус на брусница
Пакување: 0,2Л
Состојки: вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), мешавина од овошни сокови од концентрати во променлив сооднос 0,5% (јаболко, брусница, малина, вишна, јагода, портокал), екстракт од црн чај (1,5g/l), природна боја (концентрат од црн морков и хибискус), природна арома. Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 142kJ/33kcal
Масти / од кои заситени: 0g/0g
Јаглени хидрати / од кои шеќери: 8,1g/8,1g
Влакна: <0,1g
Протеини: <0,1g
Сол: <0,002g