Вива АЦЕ Шумско овошје
Пакување: 2Л

Состојки: вода, сок од јаболко од концентрат 17%, мешавина од овошни сокови од концентрати во променлив сооднос 3% (портокал, јагода, вишна, малина, брусница), шеќер, киселина (лимонска киселина), арома, боја (концентрат од сладок компир и морков, кошинил), витамини (А, Ц, Е), стабилизатори (пектин, каруба гума). Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 192 kJ / 46kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,4g / 11,0g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,1g
Натриум: 0,001g
Витамин А: 132µg
Витамин Ц: 13,2mg
Витамин Е: 1,98mg