Вива Киви јаболко 1Л
Пакување: 1Л
Состојки: вода, концентрирано пире од киви 17%, пире од јаболка 13%, шеќер, киселина (лимонска киселина), арома, природна боја (хлорофилин и куркумин), антиоксидант (аскорбинска киселина). Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 209kJ / 50kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 12,3g / 12,0g
Влакна: 0,1g
Протеини: 0,15g
Натриум: 0,001g