Вива Ладен чај од брусница
Пакување: 0,5Л
Состојки: вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), мешавина од овошни сокови од концентрати во променлив сооднос 0,5% (јаболко, брусница, малина, вишна, јагода, портокал), екстракт од црн чај (1,5g/l), природна боја (концентрат од црн морков и хибискус), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), природна арома. Пастеризиран. 
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 142kJ / 33kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 8,1g / 8,1g
Влакна: <0,1g
Протеини: <0,1g
Натриум: <0,01g