Вива Ладен чај лимон
Пакување: 1,5Л
Состојки: вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), сок од лимон од концентрат 0,5%, екстракт од црн чај (1,5g/l), боја (сулфитно амонијачен карамел), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), природна арома, антиоксидант (аскорбинска киселина). Пастеризиран. 
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 142kJ / 33kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 8,1g / 8,1g
Влакна: <0,1g
Протеини: <0,1g
Натриум: <0,0g