Вива Спарк лимон и грејпфрут
ПАКУВАЊЕ: 1,25Л
Oсвежителен безалкохолен пијалок со минимум 10% овошен сок, со вкус на лимон и грејпфрут. Состојки: вода, шеќер, сокови од (јаболко 4%, лимон 3%, грејпфрут 3%) од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина), јаглероден диоксид, конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), стабилизатори (гума арабика, Е445), антиоксиданс (аскорбинска киселина), арома. Пастеризиран.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност:  186kJ / 44kcal
Масти / од кои заситени:  0g / 0g
Јаглехидрати /од кои шеќери:  10,8g / 9,95g 
Влакна:  0,01g
Протеини:  0,14g
Сол:  0,027g