Вива Спарк портокал
ПАКУВАЊЕ: 0,5Л
Oсвежителен безалкохолен пијалок со минимум 10% овошен сок, со вкус на портокал. Состојки: вода, шеќер, сок од портокал од концентрат 10%, регулатор на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), јаглероден диоксид, стабилизатори (карбокси метил целулоза, ксантан гума, гума арабика, Е445), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), растителни масла, екстракт од портокал, арома, боја (каротени). Пастеризиран.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност:  198kJ / 46 kcal
Масти / од кои заситени:  0g / 0g
Јаглехидрати /од кои шеќери:  11,5g / 10,8g 
Влакна:  0,08g
Протеини:  0,13g
Сол:  0,025g