Вива Фреш Вишна
Пакување: 0,5Л

Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 10% овошен сок, со вкус на вишна.Состојки: вода, шеќер, сок од вишна од концентрат (10%), регулатор на киселост (лимонска киселина, тринатриум цитрат), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), арома, природна боја (концентрат од црн морков и хибискус). Пастеризиран.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност:  225kJ / 53kcal
Масти / од кои заситени:  0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 13g / 12,2g
Влакна:  0,1g
Протеини:  0,18g
Сол:  0,029g