Вива Фреш АЦЕ
Пакување: 0,5Л
Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 10% мешан овошен сок, со витамини. Состојки: вода, шеќер, сокови од (портокал 5%, морков 4%, лимон 1%) од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина и натриум цитрат), стабилизатори (карбокси метил целулоза, ксантан гума, пектин), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома, витамини (Ц, Е, А), боја (каротени, сулфитно амонијачен карамел). Пастеризиран.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност:  193 kJ / 45,4kcal 
Масти / од кои заситени: < 0.1g / <0.1g
Јаглени хидрати /од кои шеќери:  11g / 10,9g
Влакна:  <0,1g
Протеини: <0.1g
Натриум:  0.015g
Витамин Ц: 9mg
Витамин Е: 1,5mg
Витамин А: 120 µg