Вива Фреш Мултивитамин
Пакување: 1,5Л
Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 12% мешан овошен сок, со витамини. Состојки: вода, шеќер, сокови од (портокал 4%, лимон 2%, морков 2%, ананас 2%, маракуја 1% и манго 1%) од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), стабилизатори (карбокси метил целулоза, ксантан гума, пектини), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), антиоксидант (аскорбинска киселина), витамини (Ц, ниацин, пантотенска киселина, тиамин, рибофлавин, Б6, Б12, фолна киселина, биотин, Е, А), арома, боја (каротени). Пастеризиран. 
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност:  191kJ / 45kcal 
Масти / од кои заситени: < 0.1g / <0.1g
Јаглени хидрати /од кои шеќери:  10,9g / 10,8g
Влакна:  <0,1g
Протеини: <0.1g
Натриум:  <0.01g
Витамин Ц: 9mg
Ниацин: 2,7mg
Пантонтенска киселина 0,9mg
Тиамин: 0,21mg
Рибофлавин: 0,24mg
Витамин Б6: 0,3mg
Витамин Б12: 0,15 µg
Фолна киселина: 30 µg
Биотин: 22,5 µg
Витамин Е: 1,5mg
Витамин А: 120 µg