Вива Фреш Праска
Пакување: 1,5Л
Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со вкус на праска, со минимум 10% овошен сок. Состојки: вода, шеќер, сокови од (праска 7%, портокал 1%, јаболка 1%, лимон 1%) од концентрат, киселина (лимонска киселина), стабилизатори (карбокси метил целулоза, ксантан гума, гума арабика и пектин), регулатор на киселост (натриум цитрат), арома, конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), антиоксидант (аскорбинска киселина), боја (сулфитно амонијачен карамел, каротени). Пастеризиран. 
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност:  197kJ / 46kcal
Масти / од кои заситени:  0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери:  11g / 11g
Влакна:  0g
Протеини:  0g
Натриум:  0,073g