Вива Фреш Шумско овошје
ПАКУВАЊЕ: 1,5Л
Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 11% мешан овошен сок, со витамини. Состојки: вода, шеќер, сок од јаболко од концентрат 8%, мешавина од овошни сокови од концентрати во променлив сооднос 3% (портокал, јагода, вишна, малина, брусница), киселина (лимонска киселина), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), арома, боја (концентрат од сладок компир и морков, кошинил), витамини (А, Ц, Е), стабилизатори (пектин, каруба гума). Пастеризиран.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност:  195kJ / 46kcal 
Масти / од кои заситени: < 0.1g / <0.1g
Јаглени хидрати /од кои шеќери:  11,1g / 11,1g
Влакна:  <0,1g
Протеини: <0.1g
Натриум:  <0.01g
Витамин Ц: 13.2mg
Витамин Е: 1,9mg
Витамин А: 132 µg