Вива Фреш Портокал
Пакување: 1,5Л

Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со овошен сок од портокал минимум 10%, со витамини. Состојки: вода, шеќер, сок од портокал од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), стабилизатори ( карбокси метил целулоза, ксантан гума, гума арабика, Е445), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), растителни масла, витамини (Ц, Е, Б6), екстракт од портокал, арома, боја (каротени). Пастеризиран. 

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност:  182kJ/43kcal
Масти / од кои заситени:  0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери:  10,6g / 10,6g
Влакна:  0g
Протеини:  0.1g
Натриум:  0g
Витамин Ц: 10.21mg
Витамин Б6: 0.34mg
Витамин E: 1.7mg