Вива Фреш Лимон Бозел
Пакување: 1,5Л

Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 3% овошен сок, со вкус на лимон и бозел. Состојки: вода, шеќер, сок од лимон од концентрат (3%), регулатор на киселост (лимонска киселина), стабилизатори (гума арабика, E445), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома, боја (каротeни, E131). Пастеризиран.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност:  209kJ/49kcal
Масти / од кои заситени:  0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери:  12g / 12g
Влакна:  0g
Протеини:  0g
Сол:  0g