Вива Fruity Праска Јаболко

 

Пакување: 2Л

Состојки: вода, концентрирано пире од праска, шеќер, киселина (лимонска киселина), арома, стабилизатор (карбокси метил целулоза, Е 1450), боја (куркумин, бета -апо-8-каротенал Ц 30). Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 192kJ / 45kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,2g / 10,5g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,07g
Натриум: 0,005g