Вива Fruity Портокал
Пакување: 2Л
Состојки: вода, сок од портокал од концентрат, шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома, стабилизатори (карбокси метил целулоза, гума арабика, Е 445), боја (каротени). Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 190kJ / 45kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,2g / 10,7g
Влакна: <0,1g
Протеини:  0,01g
Натриум: 0,004g