Вива Fruity со повеќе видови овошја
Пакување: 2Л
Состојки: вода, сок од јаболко од концентрат 9,5%, мешавина од овошни сокови од концентрати и пиреа во променлив сооднос 2,5% (сок од портокал од концентрат, пире од гуава, концентрирано пире од манго, банана пире, концентрирано пире од кајсија, сок од ананас и маракуја од концентрат, концентрирано пире од гуава, сок од лимета од концентрат), шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома, стабилизатор (гума арабика), боја (бета –апо-8-каротенал Ц30). Пастеризиран. Без конзерванси. 
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 194kJ / 46kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,3g / 10,4g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,1g
Натриум:

<0,001g