Вива Fruity Ананас
Пакување: 2Л
Состојки: вода, сок од ананас од концентрат, шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома, стабилизатор (гума арабика, Е445), боја (каротени). Пастеризиран. Без конзерванси. 
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 196kJ / 46kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,5g / 11,0g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,03g
Натриум:

<0,001g