Вива Fruity Праска Јаболко
Пакување: 1Л
Состојки: вода, концентрирано пире од праска 12%, пире од јаболка 8%, шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома. Пастеризиран. Без конзерванси.
 
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 199kJ / 47,6kcal
Масти / од кои заситени: 0,01g / 0,004g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,48g / 8,3g
Влакна: 0g
Протеини: 0,11g
Натриум: 0,08g