Вива Fruity Портокал
Пакување: 1Л
Состојки: вода, сок од портокал од концентрат, шеќер, киселина (лимонска киселина), стабилизатори (карбокси метил целулоза, ксантан гума, гума арабика, Е 445), природна арома, боја (каротени). Пастеризиран. Без конзерванси. 
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 210,5kJ / 50,3kcal
Масти / од кои заситени: 0,21g / 0,066g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,1g / 9,6g
Влакна: 0g
Протеини: 0,7g
Натриум: 0,08g