Вива Fruity Овошен микс
Пакување: 1Л
Состојки: вода, каша од јаболка 14%, мешавина од овошни сокови од концентрати во променлив сооднос 3% (портокал, лимон, морков, ананас, маракуја и манго), шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома. Пастеризиран. Без конзерванси. 
 
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 194kJ / 46,3kcal
Масти / од кои заситени: 0,03g / 0,009g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 10,4g / 8,7g
Влакна: 0,08g
Протеини: 0,87g
Натриум: 0,06g