Вива Fruity Aнанас
Пакување: 1Л
Состојки: вода, сок од ананас од концентрат, шеќер, киселина (лимонска киселина), стабилизатори (карбокси метил целулоза, ксантан гума, гума арабика, Е445), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома, боја (каротени). Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 196kJ / 46kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,5 g / 11,2 g
Влакна: <0,1 g
Протеини: 0,03g
Натриум: 0,0006g