Вива Портокал нектар

 

Пакување: 1Л
Произведен од концентрат од портокал. Содржина на овошје 50% минимум. Состојки: сок од портокал од концентрат, вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина). Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 192kJ / 46kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11.1g / 10,1g
Влакна: 0,1g
Протеини: 0,3g
Натриум: 0,002g