Вива Коктел нектар

 

Пакување: 1Л
Содржина на овошје 50% минимум. Состојки: овошни сокови од (портокал 26%, јаболко 20%) од концентрат, мешавина од овошни сокови од концентрати и пиреа во променлив сооднос 4% (пире од гуава, концентрирано пире од манго, банана пире, концентрирано пире од кајсија, сок од ананас и маракуја од концентрат, концентрирано пире од гуава, сок од лимета од концентрат, киви пире), вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина), витамин А. Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 48kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,7g / 11,2g
Влакна: 0,1g
Протеини: 0,3g
Натриум: 0,002g
Витамин А: 154µg