Вива АЦЕ нектар со повеќе видови овошја и морков

 

Пакување: 1Л

Содржина на овошје 50% минимум. Состојки: сокови од (морков 23%, портокал 18%, јаболко 6%) од концентрат, мешавина од овошни сокови од концентрати и пиреа во променлив сооднос 3% (сок од маракуја и ананас од концентрат, концентрирано пире од гуава и манго, банана пире, концентрирано пире од кајсија, сок од лимета од концентрат, киви пире), вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), витамин Ц, витамин А. Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 48kcal
Масти / од кои заситени: 0g/0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,7g/11,2g
Влакна: 0,1g
Протеини: 0,3g
Натриум: 0,01g
Витамин А: 343µg

Витамин Ц:

9mg