Вива Кашест коктел
Пакување: 0,2Л
Содржина на овошје 50% минимум. Состојки: сок од портокал од концентрат 24,5%, концентрирано пире од кајсија 15%, пире од јаболка 10,5%, вода, шеќер,киселина (лимонска киселина). Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 48kcal
Масти / од кои заситени: 0,0g / 0,0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,8g / 11,4g
Влакна: 0,3g
Протеини: 0,2g
Натриум: 0,001g