Вива Дизни Карс Мултивитамин
Пакување: 0,2Л

Состојки: вода, сокови од (портокал 18%, ананас 7%, морков 4%) од концентрат, мешавина од овошни сокови од концентрати и пиреа во променлив сооднос 1% (сок од маракуја од концентрат, концентрирано пире од гуава и манго, банана пире, концентрирано пире од кајсија, сок од лимета од концентрат), шеќер, киселина (лимонска киселина), витамини (А, Ц, Д3, Е, тиамин, рибофлавин, Б6, Б12, фолна киселина, ниацин, пантотенска киселина, биотин),  природна арома. Пастеризиран. Без конзерванси. 

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 48kcal
Масти / од кои заситени: 0.01g / 0.0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11.9g / 11,4g
Влакна: <0.1g
Протеини: 0.1g
Натриум: 0.002g
Витамин A: 120µg
Витамин Ц: 9.0mg
Витамин Д3: 0.75µg
Витамин Е: 1.5mg
Тиамин: 0.21mg
Рибофлавин: 0.24mg
Витамин Б6: 0.3mg
Витамин Б12: 0.15µg
Фолна киселина: 30µg
Ниацин: 2.7mg
Пантотенска кислеина: 0.9mg
Биотин: 22.5µg