Вива Фреш Калинка
ПАКУВАЊЕ: 0,5Л
Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 5% овошен сок, со вкус на калинка.Состојки: вода, шеќер, сок од калинка од концентрат (5%), регулатор на киселост (лимонска киселина, три натриум цитрат), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), арома, природна боја (концентрат од морков и црна рибизла). Пастеризиран.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност:  167kJ / 40kcal
Масти / од кои заситени:  0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери:  9,45g / 7,31g
Влакна:  0,08g
Протеини:  0,22g
Натриум:  0,047g