Вива Дизни Авенџерс Портокал Нектар
Пакување: 0,2Л
Произведен од концентрат од портокал, со витамин Ц и калциум. Содржина на овошје 50% минимум. Состојки: сок од портокал од концентрат, вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), калциум лактат, витамин Ц. Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 47kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,4g / 8,7g
Влакна: 0.1g
Протеини: 0.03g
Сол: 0.05g
Калциум: 119mg
Витамин Ц: 12mg